Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Uplynulý víkend přinesl do éteru několik pozitivních i negativních zpráv. Značka Celine na poslední chvíli zrušila přehlídku pánské kolekce pro jaro/léto 2024 kvůli nepokojům v zemi. Moschino rozšiřuje řady ambasadorů o herečku Yu Shu Xin. Nedávná dlouho očekávaná debutová pánská kolekce Pharrella pro Louis Vuitton získala přes miliardu zhlédnutí.

  Celine reaguje na celonárodní protesty ve Francii

  Nedělní večer v Paříži měla zakončit prezentace nové pánské kolekce pro jaro/léto 2024 pod taktovkou Hedi Slimane. Nestalo se tak po krátkém oznámení, v němž dům náhle zrušil přehlídku v reakci na nedávné události a vlnu pobouření po tragické smrti sedmnáctiletého chlapce zastřeleného francouzským policistou. Podle slov kreativního ředitele se Celine rozhodlo upřednostnit bezpečnost svého týmu a pozvaných. Zároveň dospěli k rozhodnutí, že v současné situaci by bylo konání přehlídky netaktní volbou. V neděli však navzdory všemu představili nové kolekce Alaïa a Patou. V pondělí zároveň začíná tradiční pařížský týden módy haute couture.

  Hvězda Yu Shu Xin jako nová ambasadorka pro Moschino

  Čínská herečka a zpěvačka Yu Shu Lin, známá také jako Esther Yu, se stala novou tváří italské značky. Pro Moschino to nebyla Sophiina volba, rozhodnutí bylo jasné, zejména díky jejímu charismatickému vystupování před kamerou a stylu sebevyjádření, který dokonale ladí s avantgardní identitou značky. Yu Shu Lin zarezonovala zvláště se svou rolí v romantickém dramatu „Find Yourself“ nebo v seriálu „Moonlight“. Letošní rok je pro módní dům speciálním milníkem, především v souvislosti s jeho 40. výročím. Oslavy na počest dědictví a úspěchu Franca Moschino se uskuteční v září během milánského týdne módy.

  Pharrell a Louis Vuitton slaví rekordní sledovanost

  V druhé polovině června se na pařížském mostě Pont Neuf odehrály historické události. Na věčný a legendární odkaz Virgila Abloh víc než vydařeně navázal Pharrell Williams. Představil energickou novou pánskou kolekci za doprovodu živé orchestrální a sborové hudby. Od té chvíle získala velkolepá show na různých sociálních platformách dohromady více než miliardu zhlédnutí. Kanál Louis Vuitton na YouTube překročil hranici tří milionů odběratelů, čímž se stal vůbec nejodebíranějším kanálem mezi luxusními módními značkami.

  Zdroj: Louis Vuitton

  Zdroje: WWD, Business of Fashion, Fashion Network, ePrimefeed

  Módní novinky v kostce: Celine zrušilo přehlídku pánské kolekce, Moschino má novou ambasadorku a Pharrellův debut pro Louis Vuitton trhá rekordy

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.